אורח חיים בריא אלטרנטיבי

מה יש לרפואה המשלימה להציע לנו כדי שנוכל לשמור על אורח חיים בריא? נתונים חדשים מציגים כי יוגה, טיפולים אלטרנטיביים ושימוש בצמחי מרפא לא סתם הפכו פופולריים, והנעזרים בהם מדווחים על שיפור באיכות החיים. הום
מאת: ד"ר אסנת רזיאל


אם נדמה לכם שכולם סביבכם נמצאים בדיוק כעת בשיעור יוגה או אצל המטפל האלטרנטיבי שלהם, יש סיכוי טוב שאתם צודקים. ואם התרשמתם שיוגה וטיפולים אלטרנטיביים הפכו בבת אחת למצרך פופולרי, נגיש ועממי ולא רק לטרנד האופנתי ביותר בעולם המערבי, אתם לא רחוקים מהאמת. מסתר כי היוגה, שמן הדגים ומדיטציות הפכו להרבה יותר מטרנד של יודעי דבר לאחת מן האפשרויות המקובלות ביותר עבור אנשים המעדיפים אורח חיים בריא יותר.


21 מיליון אמריקאים מתרגלים יוגה
נתונים חדשים מהמרכז הלאומי לרפואה משלימה ואינטגרטיבית בארצות הברית (
NCCIH) מצביעים על כך שמספר האמריקאים המתרגלים יוגה הוכפל בין השנים 2002 ל-2012. על פי הנתונים, בשנת 2012 34% מהאוכלוסייה הבוגרת עושה שימוש בגישה כלשהי מתחומי הרפואה המשלימה, מהם כ-21 מיליון אמריקאים (10% מהאוכלוסייה) מדווחים על עיסוק פעיל ביוגה.


עוד עולה מנתוני הסקר, נרשמה עלייה ניכרת בשימוש בשמן דגים, מדיטציה ואקופונקטורה כחלופות לפתרונות למכאובים או פשוט כדרך חיים אלטרנטיבית. מחברי הדו"ח מציינים כי העלייה בשימוש ביוגה דרמטית במיוחד, ויש לה קשר ישיר לתוצאות מחקרים אשר מצביעים על יעילותה של היוגה בפתרון בעיות שונות וכדרך להעלאת איכות החיים וההרגשה הכוללת של העוסקים בה.


גם ילדים צורכים בריאות אלטרנטיבית
ממצאים נוספים של הסקר עוסקים בתחום צמחי המרפא, מהנתונים עולה כי גם השימוש בהם הפך פופולרי מאוד בקרב האמריקאים, וכ-18% מהאוכלוסייה המבוגרת דיווחו על צריכה שלהם. לא רק מבוגרים כך עולה מן הסקר, גם ילדים ובני נוער עושים שימוש בצמחי מרפא יותר ממה שהיה מקובל לחשוב עד כה.


הסקר מדווח גם על עלייה ניכרת בשימוש בפרוביוטיקה בקרב מבוגרים וילדים, וכן גם מלטונין. לעומת זאת הסקר מציין כי נרשמה ירידה בצריכת גלוקזמין/כונדרואיטין, אכינצאה ושום. 


עורכי הסקר מציינים כי לעובדה שלתוספים רבים יש אינטראקציות עם תרופות, ושבמרבית המטופלים משתמשים בתוספים אלה כטיפולים משלימים לטיפולים הרפואיים המקובלים, חשוב להכשיר רוקחים ואנשי רפואה בתחומים אלו על מנת שיקבלו דיווח על שימוש בתוספים בעת שהם רושמים או מעניקים תרופה.


בישראל כידוע המילה יוגה כבר מזמן שקולה לספורט בריאותי, טיפולים אלטרנטיביים הפכו שגורים וזוכים למקום נכבד מאורח החיים הישראלי. יתרה מכך, קופות החולים טרחו והקימו מרכזי בריאות המאגדים מתן שירותים אלה תחת קורת גג אחת לנוחות הלקוחות מתוך הבנה של הרוח הנושבת של האוכלוסייה המקומית לשאוף לנהל אורח חיים בריא.


לקריאה נוספת:


ניתוח עוצר התמכרות למזון
10 כללים לבטיחות בתזונה
ארוחה משפחתית רגועה
עולם ללא גלוטן
הרצאות החודש במלב"י      26/05/2015                    שלח לחבר                          הדפס
 
הום שאנטי: 10% מהאוכלוסייה האמריקאית מתרגלת יוגה
נרשמה עלייה ניכרת בשימוש בשמן דגים, מדיטציה ואקופונקטורה כחלופות לפתרונות למכאובים או פשוט כדרך חיים אלטרנטיביתגם ילדים ובני נוער עושים שימוש בצמחי מרפא יותר ממה שהיה מקובל לחשוב עד כה

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©