כל הסיכונים והסיבוכים האפשריים בניתוחי הרזייה

מי יכול ורשאי לעבור את הניתוח? על מה צריך לדון עם הרופא לפני הניתוח? מהם הסיבוכים האפשריים בו? מהם הסיכונים ותופעות הלוואי שלו? ד"ר אסנת רזיאל חושפת הכל

ד"ר אסנת רזיאל

לפני שמתחילים תהליך של קבלת החלטה על ניתוח כירורגי להרזייה, חשוב לשים לב ולשקול כמה דברים חשובים. האם אתם בכלל מתאימים לניתוח מבחינה רפואית? מה הסכנות והסיכונים שהוא טומן בחובו? מה יכולות להיות תופעות הלוואי שלו?


למי מיועד הניתוח?


ניתוח בריאטרי לטיפול בהשמנת יתר מיועד לאנשים עם עודף משקל של 45 ק"ג מעל המשקל האידיאלי. לשם חישוב המשקל האידיאלי ניתן בפשטות להפחית 100 מהגובה. לדוגמה: אדם בגובה 175 משקלו האידיאלי אמור להיות 75 ק"ג.


חישוב מדויק יותר של עודף משקל המהווה רף לניתוח הוא ערך BMI מעל 40 (ניתן לחשב בקלות את ה-BMI שלך באמצעות המחשבון הממוחשב שלנו). אדם המתאים לניתוח בריאטרי הוא זה שנכשל בטיפולים פחות מסוכנים בניסיונות לירידה במשקל כמו דיאטה, אימון גופני, תרופות או טיפול התנהגותי.


גם אדם עם ערך BMI מעל 35 הסובל ממחלות נוספות כגון סוכרת, יתר לחץ דם, תשניק נשימה בשינה, כאבי ברכיים, כאבי גב, עודף שומנים בדם וכן הלאה, יוכל להפיק תועלת מניתוח בריאטרי והוא מהווה מועמד מתאים לניתוח.


על מה צריך לדון עם הרופא לפני הניתוח?


אין לשקול ניתוח בריאטרי לפני ששקלת יחד עם הרופא שלך את כל האופציות האחרות. עליך לדון עם הרופא בסוגיות הבאות ולהבינן: ראשית, ניתוח בריאטרי אינו ניתוח קוסמטי ואין להחשיבו ככזה. שנית, בניתוח בריאטרי לא מסירים שומן על ידי שאיבה. שלישית, עלייך לדון עם הרופא על היתרונות והסיכונים שבניתוח. רביעית, עלייך להתחייב לשינוי ארוך טווח בסגנון החיים, כולל שינוי הרגלי התזונה ואימון גופני, שהם המפתח להצלחתך. ולבסוף, בעיות לאחר הניתוח לעיתים מחייבות ניתוח נוסף לתיקונן.


● לקביעת תור לייעוץ רפואי כדי לבדוק את התאמתך לניתוח אפשר ללחוץ כאן או להתקשר 5228088-03 או 8080* 


 


 


 


 


 


ד"ר אסנת רזיאל בזמן ניתוח


מהם הסיבוכים של ניתוחים בריאטריים?


כמו בכל סוג של ניתוח יתכנו סיבוכים וסיכונים מיידים וארוכי טווח. הצוות הרפואי יוכל להנחות אותך יותר לגבי היתרונות והסיכונים. סיכונים אפשריים כוללים: דימום; סיבוכים עקב ההרדמה או בעקבות תרופות; פקקת ורידים (טרומבוזה); פתיחת הפצע הניתוחי; זיהום; דלף מהקיבה, המעי או קו הסיכות; כיב בהשקה בין הקיבה למעי הדק; תסחיף ריאתי; דלקת ריאות; תמט ריאתי; פגיעה בטחול (לעתים, כדי להשתלט על דימום תוך כדי הניתוח יש צורך להסיר את הטחול); היצרות בהשקה בין הקיבה למעי הדק; ומוות.


על פי הצהרת הקונצנזוס של החברה האמריקאית לניתוחים בריאטריים משנת 2004, הסיבוכים בניתוחי הצרת קיבה באמצעות טבעת, בידיו של מנתח בריאטרי מיומן, נעים בסביבות 5% והסיכון לתמותה ניתוחית נע בסביבות 0.1%. נוסף על כך נקבע בהצהרה כי הסיבוכים בניתוחי מעקף קיבה, בידיו של מנתח בריאטרי מיומן, נעים סביב 5% והסיכון לתמותה ניתוחית נע בסביבות 0.5%.


מהם הסיכונים ותופעות הלוואי של הניתוח?


סיכוני הניתוח כוללים: הקאה; תסמונת ההצפה; חסרים תזונתיים; אבנים בכיס המרה; הצורך להימנע מהיריון באופן זמני למשך שנה; בחילה, גזים, שלשול, הזעה ועייפות.


מדוע חלק מהחולים עוברים ניתוח פתוח?


בחלק מהמטופלים לא ניתן לבצע את הניתוח באופן לפרוסקופי - זעיר פולשני. בחלק מהחולים מבוצע הניתוח בגישה הפתוחה, בין היתר, בשל: ניתוחי בטן קודמים שיצרו הידבקויות תוך בטניות; חוסר יכולת לראות את איברי הבטן הפנימיים; דימום תוך כדי הניתוח.


ההחלטה לבצע את הניתוח באופן פתוח היא שיקול רפואי של המנתח לפני הניתוח או במהלכו והיא מבוססת על בטיחות המנותח.


כתבות נוספות בנושא:


● ד"ר עמיר סולד על כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח


● מהם הסיבוכים האפשריים בניתוחי טבעת?


● "חשוב להיפגש עם אנשים שעברו ניתוח"


● כתבת וידאו: באיזה ניתוח כדאי לי לבחור?      04/03/2006                    שלח לחבר                          הדפס
 
ד"ר אסנת רזיאל. צילום: טלי אמיתי-טביב
כמו בכל סוג של ניתוח ייתכנו סיבוכים וסיכונים מיידים וארוכי טווח, שהצוות הרפואי יוכל להנחות אותך לגביהם"גם אדם עם ערך BMI מעל 35 שסובל ממחלות רקע כמו סוכרת ויתר לחץ דם יוכל להפיק תועלת מניתוח"אין לשקול ניתוח בריאטרי לפני ששקלת יחד עם הרופא שלך את כל האופציות האחרות"

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©