הדיאטה המוצלחת ביותר: דיאטת DASH

20 דיאטות פופולריות נבחנו על-ידי טובי אנשי המקצוע, שדרגו אותן לפי הדיאטה היעילה ביותר לאורך זמן לירידה במשקל, דיאטת DASH מככבת במקום הראשון, הדיאטה של שומרי משקל דורגה כתוכנית הדיאטה המסחרית הטובה ביותר
מערכת מלב"י

קבוצה של 22 מומחים, בהם תזונאים, דיאטנים, קרדיולוגים ורופאי סוכרת בחנו את 20 הדיאטות הכי פופולריות, שקיימות כעת בשוק האמריקאי ונתנו לכל אחת ציון, כאשר הקריטריון המרכזי שעמד לנגד עיניהם היה - ירידה במשקל לטווח הארוך ביותר. 


העיתון U.S. News and World Report מדווח כי המומחים העריכו את השיטה של כל דיאטה ובדקו אותה, בהתאם לפרמטרים הבאים: הסיכונים הבריאותיים האפשריים שלה, יישומה המעשי בפועל על-ידי האנשים, תוצאות ירידה במשקל בטווח הקצר והארוך, קלות ההתנהלות בהתאם להוראות, האיכות התזונתית, הבטיחות וההשפעה על מניעת מחלות או התמודדות איתן.


בסופה של הבדיקה המקיפה המומחים פסקו: דיאטת DASH הוכתרה כדיאטה המוצלחת ביותר, המפחיתה השמנת יתר גם בקרב נערות. הדיאטה של שומרי משקל הוכתרה כתוכנית הדיאטה המסחרית הטובה ביותר. 


 מהי דיאטת DASH?


דיאטת DASH, היא למעשה ריכוז של גישות דיאטטיות לטיפול ביתר לחץ דם. היא נוסדה בארצות-הברית בשנת 1997 על-ידי המכון הארצי למחלות לב, ריאות וכלי דם (NHLBI) במטרה לסייע בלחימה נגד יתר לחץ דם ולעודד אנשים לפעול לפי תוכנית ארוחות בריאה. זו אמנם הייתה אמורה להיות "תוכנית אכילה", אולם היא תוכננה בצורה כזאת שכל המשפחה יכולה ליהנות מארוחות משותפות בשמחה.


הדיאטה דלה בשומן וממליצה לצרוך פירות וירקות, מוצרי חלב דלי שומן, דגים, עופות ודגנים מלאים, מרכיבים עשירים בסיבים, אשלגן, סידן, מגנזיום, חלבון וסיבים, דלי שומנים רוויים, כולסטרול ושומן. תוכנית האכילה של דיאטת DASH מעודדת אנשים להפחית את צריכת הבשר האדום, ממתקים, סוכרים ומשקאות עם סוכר.


DASH במחקר


דיאטת DASH הוכחה כמורידה את לחץ הדם. במחקר הראשון של DASH נבדקו 459 מבוגרים, ואלה שסבלו מיתר לחץ דם הראו את השיפור המשמעותי ביותר, כבר כשבועיים מתחילת הדיאטה, דיווחו מה-NHLBI.


מחקרים רבים שיבחו את דיאטת DASH על כך שהיא יעילה יותר מתרופות רבות נגד יתר לחץ דם.


לפי ממצא חדש מה- Archives of Pediatric and Adolescent Medicine נערות שפעלו לפי העקרונות הבסיסיים של הדיאטה הזו נטו פחות לעלות במשקל בתקופת ההתבגרות המוקדמת, וה-BMI שלהן ירד.


לקריאה נוספת:


אכילת יתר: התמכרות או הישרדות?


פיתרון חידת ההשמנה


השמנת יתר ואפליה תעסוקתית


המבקר: ישראל ברשימת 10 המדינות השמנות בעולם


הרצאות החודש במלב"י      29/06/2011                    שלח לחבר                          הדפס
 
דיאטת DASH יעילה גם במתבגרות
דיאטת DASH היא לנעשה ריכוז של גישות דיאטטיות לטיפול ביתר לחץ דם שנוסדה בשנת 1997 על-ידי המכון הארצי למחלות לב
תוכנית האכילה של DASH מעודדת אנשים להפחית את צריכת הבשר האדום, ממתקים, סוכרים ומשקאות עם סוכר


 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©